top of page

Ukraine Academic Support

Для ефективної підтримки наукової діяльності вчених в умовах війни фахівці компанії Elsevier створили електронний ресурсний центр ( bit.ly/3dcOr7S), за допомогою якого українські дослідники мають змогу зареєструватися та отримати доступ до важливих дослідницьких інструментів компанії – реферативної, бібліографічної бази даних Scopus, повнотекстової бази ScienceDirect, модуля пошуку дослідників для налагодження контактів та співпраці Researcher Discovery, навчальної платформи Researcher Academy та програмного забезпечення для керування бібліографічною інформацією Mendeley.

Доступ до Scopus також збережено у форматі підключення, яке раніше було здійснено через Державну науково-технічну бібліотеку України.

Окрім бази даних Scopus та повнотекстової бази ScienceDirect, компанія Elsevier надала українським науковцям доступ до низки медичних ресурсів ( bit.ly/3bQGzJ6), таких як ClinicalKey, Complete Anatomy, Osmosis.

За результатами розгляду звернення МОН компанією Clarivate було прийнято рішення про збереження для закладів вищої освіти та наукових установ України доступу до бази даних Web of Science до кінця 2022 року. Доступ мають установи, які раніше звернулися для його підключення до Державної науково-технічної бібліотеки України, іншим установам, які бажають підключити такий доступ для своїх працівників, необхідно звернутися із запитом до ДНТБ України.

Фахівцями Clarivate створено вебсторінку ресурсного центру (bit.ly/3c1MASP), де зібрано перелік важливих електронних ресурсів із програмними інструментами, інформацією та ідеями для підтримки переміщених дослідників з України.

На сайті йдеться про можливість отримання доступу до однієї з найбільших реферативних, бібліографічних баз даних Web of Science для переміщених українських учених, які раніше отримали доступ до цієї бази даних через свої установи в Україні (в межах укладених установами договорів з ДНТБ України).

Для налаштування віддаленого доступу за кордоном ученим необхідно звернутися до команди підтримки Clarivate, написавши листа на електронну адресу wosg.support@clarivate.com і надавши інформацію про українську установу, в якій працює дослідник.

Ex Libris, який входить до складу Clarivate, пропонує всім українським бібліотекам безкоштовне користування системою міжбібліотечного абонементу RapidILL ( bit.ly/3yVYxTb), в межах якого українським дослідникам, бібліотекарям та студентам надається зручний віддалений доступ до повнотекстових колекцій понад 500 бібліотек з усього світу.

Крім того, на порталі Research Professional News ( bit.ly/3NRmiA0) публікують матеріали про події в Україні та їхній вплив на академічне середовище, інформацію про можливості, створені з метою підтримки українських дослідників.Першоджерело: https://mon.gov.ua/ua/nauka/nauka/dostup-do-elektronnih-baz-danih-naukovoyi-informaciyi/zberezhennya-dostupu-do-scopus-i-web-science-ta-dostup-do-inshih-resursiv-yakij-nadano-kompaniyami-elsevier-ta-clarivate

12 переглядів0 коментарів
bottom of page