top of page

У Північно-Східному науковому центрі НАН України і МОН України відзначили День науки

19 травня 2023 року відбулося спільне урочисте засідання Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України та Вченої ради Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України з нагоди Дня науки в Україні.На заході були присутні керівники та співробітники академічних установ міста Харкова – члени наукової ради Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, представники Збройних сил України.

Під час урочистого засідання за дорученням Президента та Президії НАН України голова Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України академік НАН України Володимир Семиноженко привітав колег з Днем науки та вручив науковцям і працівникам академічних установ Харкова дипломи лауреатів премії НАН України імені Івана Пулюя, відзнаки, подяки й почесні грамоти НАН України за вагомі наукові здобутки, значний особистий внесок у розвиток вітчизняної науки та багаторічну сумлінну працю.

Також були відзначені науковці, які наразі знаходяться у лавах Збройних Сил України та захищають нас від ворога. Постановою Президії НАН України про нагородження співробітників академічних установ на вшанування їхньої особистої мужності і патріотизму у захисті суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України під час повномасштабної агресії рф відзначено 83 співробітника харківських установ НАН України, з яких, на жаль, двоє посмертно.

Наприкінці урочистого засідання Володимир Семиноженко зазначив, що сьогодні до складу Північно-Східного наукового центру входять 14 наукових установ НАН України, розташованих у Харкові. Всі вони продовжують свою роботу. Наразі в них працює більш ніж 4 тис. співробітників. «Другий рік поспіль всі ми працюємо в надскладних умовах, коли українська наука, як і вся країна, проходить через великі випробування. І весь цей час вчені нашого Центру, установи якого найбільше постраждали від російської агресії, з гідністю тримали і тримають свою «лінію оборони»», – відзначив академік.

Володимир Семиноженко подякував всім працівникам наукових установ Харківського регіону та відзначив їхню самовідданість, згуртованість, здатність працювати у складних умовах і вирішувати новопосталі проблеми.

«Саме завдяки вашій мужності, стійкості і героїзму ми продовжуємо отримувати результати світового рівня, розробляти нові матеріали, створювати сучасне обладнання і прилади, що призначені як для оборонної сфери, так і для застосування в мирному житті», – сказав він.


За інформацією Північно-Східного наукового центру НАН і МОН України

Першоджерело: https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=10144

10 переглядів0 коментарів
bottom of page