Інститут проблем кріобіології
і кріомедицини НАН України
Єдина в світі установа, яка комплексно розробляє сучасні медико-біологічні кріотехнології.
Інститут проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України засновано у 1972 році на базі двох лабораторій Фізико-технічного інституту низьких температур Академії наук УРСР та проблемної науково-дослідної лабораторії низькотемпературного консервування кісткового мозку і крові Харківського інституту удосконалення лікарів. Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України на даний час єдина в світі установа, яка комплексно розробляє сучасні медико-біологічні кріотехнології.

Разом з біологами і медиками в ньому працюють фізики і біофізики, хіміки та біохіміки, математики та інженери. Починаючи свою діяльність у складі 47 співробітників, колектив інституту на сьогоднішній день налічує 222 співробітників, серед яких 22 доктора наук і 105 кандидатів наук.

Діяльність співробітників інституту відзначено п’ятьма Державними преміями в галузі науки і техніки, іменними преміями НАН України нагороджено 12 співробітників інституту, один співробітник має звання «Заслужений лікар України», два співробітники отримали почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України”.

проведення наукових досліджень, спрямованих на отримання та використання нових знань у галузі кріобіології і кріомедицини та інших близьких до цих наук, доведення наукових і науково-технічних знань до стадії практичного використання, привнесення в медичну практику принципово нових методологічних і методичних підходів лікування патологічних станів людини за допомогою унікальних кріотехнологій, використання кріоконсервованих клітинних і тканинних препаратів, підготовка висококваліфікованих наукових кадрів, задоволення соціальних, економічних і культурних потреб населення та забезпечення інноваційного розвитку країни.
лідерство у наукових досягненнях в галузі кріобіології і кріомедицини в Україні та за її межами, підвищення комерціалізації результатів досліджень, підготовка висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівців-професіоналів в галузі кріобіології і кріомедицини, більш широке використання можливостей
Інституту і міжнародної кафедри ЮНЕСКО, створеної при ньому, для
євроінтеграції наукової діяльності, зокрема підвищення авторитету наукових досягнень України в галузях кріобіології і кріомедицини та можливого залучення матеріальних ресурсів через спільну діяльність.
професіоналізм
лідерство
людина
відповідальність
гуманізм
духовність
креативність
академічна доброчесність
Штатних співробітників
222
Докторів наук
22
Кандидатів наук (PhD)
105
Аспірантів
18